Sinsheim Auto & Technik Museum

Úvodní stránka

Zahraniční:

Česká:

Index

Muzeum v německém Sinsheimu je bezesporu nejlepším technickým muzeum v Evropě, jaké jsme viděli. Navštívit ho z Čech není navíc až zas takový problém, protože je situováno přímo u dálnice E50, nedaleko Heidelbergu, zhruba 500 km na západ od Prahy.

Hlavním a zdaleka viditelným tahákem muzea jsou jediné dva nadzvukové dopravní letouny, které se podařilo nějakému muzeu sehnat - kromě známého Concordu zde mají i ruský Tupolev TU-144, který byl nejrychlejším dopravním letadlem na světě. Jako první civilní letoun překonal rychlost zvuku a později i Mach 2. Náklady na jeho provoz byly nicméně vysoké a nakonec bylo tohoto typu vyrobeno jen 16 kusů.
Obě letadla jsou přístupná.

Concorde

TU-144

Sinsheim Auto & Technik Museum

Sinsheim Auto & Technik Museum

Tato dvě letadla nejsou ovšem zdaleko to jediné, co sinsheimské muzeum nabízí. Najdeme zde řadu dalších letadel, ale hlavně i neuvěřitelné množství dalších vozidel - automobilů, motorek, lokomotiv, parních strojů všeho druhu. A v neposlední řadě ohromnou sbírku vojenské techniky, od letadel, přes tanky a obrněné transportéry až po lehčí techniku všeho druhu.

Ani o další kuriozity zde není nouze.Například zde najdeme Blue Flame - originál auta s raketovým pohonem, který jako první překonal rychlost 1000 km/h. Rychlostního rekordu 1001,67 km/h na měřeném úseku 1 míle dosáhl vůz na Velkém solném jezeru v Utahu 28. října 1970. Tento rekord nebyl překonán po dalších 13 let.

Blue Flame

Automobil z období americké zlaté éry.

Sinsheim Auto & Technik Museum

Zpět