Úvodní stránka: Kalifornie: Jihozápad: Sever: Severovýchod: Havaj: Města: Zvěř:
 

Arizona

Utah a Colorado

Nevada

Bryce Canyon

Název Bryce kaňon upomíná rovněž na mormonskou historii. Kaňon míval různé přírodní názvy, ale od chvíle, kdy sem přišel roku 1875 mormon Ebenezer Bryce a založil zde pilu, navýzá se Brycovým kaňonem.
I Bryce kaňon je v těžišti zájmu turistů, ale na rozdíl od Zionu se zde návštěvníci, až na nejvyhlášenější místa, nějakým způsobem lépe rozprostřou. Krajinově se Bryce kaňon od Zionu velice liší. Nejsou zde mohutné pevné stěny, ale naopak neuvěřitelné množství drobných hliněných barevných věžiček. Dalším faktorem je i velice rozdílná nadmořská výška. Bryce kaňon leží téměř 8000 stop vysoko, a proto jsou zde alespoň noční teploty v létě příjemné. V zimě musíme naopak počítat se sněhem a silným větrem.
Kempů je v národním parku několik, ale řada z nich je mimo dosah autem, jsou určeny pro lidi, kteří jdou do kaňonu na více dní. Kempy snadno dostupné autem jsou myslím jen dva, blízko vjezdu do parku. Jsou poměrně plné, ale v dopoledních hodinách jsme místo našli bez problémů, a jsou velmi pěkné.
Patrně nejoblíbenějším výletem do kaňonu je okruh začínající na vyhlídce Sunset Point, vedoucí dolů průrvou Wall Street, a dále po Queens Garden Trail. Chvíli nám trvalo, než jsme pochopili, proč se královnina zahrádka jmenuje právě takto, ale pak jsme ji uviděli - jedna ze skalním věžiček dokonale připomíná sochu královny Viktorie.
Jeden z mála naplánových bodů naší cesty, jehož jsme byli nuceni se vzdát, a proto o něm mohu psát pouze zprostředkovaně, leží rovněž nedaleko Bryce Canyonu. Podle průvodce je prý velmi hezká krajina kolem nezpevněné cesty vedoucí kolem Kodachrom Basin S. P., do Cottonwood Canyonu a dále na jih na silnici číslo 89. V době naší návštěvy byla však tato cesta bohužel nesjízdná.

Pokračování