Úvodní stránka: Kalifornie: Jihozápad: Sever: Severovýchod: Havaj: Města: Zvěř:
 

Wyoming

Jižní Dakota

Severní Dakota


Sever Spojených států je pojem poměrně rozsáhlý, a zároveň neurčitý. Tato stránka je věnována zejména národním parkům Yellowstone, Grand Teton a oblastem Black Hills a Badlands v Jižní Dakotě.
Obecné cestovatelské informace tentokrát pominu, protože jsou dosti podrobně popsány na stránce věnované americkému jihozápadu. Většina míst není na pohled tak malebná, zato ale oplývá obrovským množstvím zvěře, které zde žije. Zdejší národní parky jsou v podstatě jedním velkým Safari.
Na rozdíl od jihu zde není také takové sucho, takže obvykle není v kempech taková nouze o vodu. Také je prakticky všude dostatek palivového dříví, a tak jsme večeře vařili téměř vždy na ohni, což mělo rozhodně své kouzlo.
Kromě oblastí, které budou podrobněji popsány na dalších stránkách, bych ráda upozornila na území, které nepatří k nejvyhlášenějším, ale přesto má zvláštní kouzlo. Je jím horní tok řeky Mississippi. Řeka je již od pramene velice široká. Rozlévá se široko do kraje, vytváří slepá ramena a laguny, a přestože je její povodí téměř ploché, působí zároveň přírodním, nespoutaným dojmem.

Pokračování