Technická muzea

Úvodní stránka

Zahraniční:

Česká:

Index

Při našich cestách jsme navštívili několik pozoruhodných technických muzeí, která bychom vám rádi představili. Mezi leteckými muzei zaujímá naprosto jedinečné místo Washingtonské Smithsonian National Air and Space Museum. Právě zde jsou umístěny originály většiny slavných letadel z doby počátku letectví. Rovněž zde najdeme většinu strojů, které se během 20. století proslavily nějakým rekordem. A v neposlední řadě právě zde je umístěno velké množství vesmírných zařízení, s jejichž pomocí Američané zkoumali ve 20. století vesmír.
Mezi evropskými technickými muzei nás velice zaujalo muzeum v německém Sinsheimu. Nenajdeme zde sice tolik slavných strojů jako ve washingtonském muzeu, ale zato jsou zdejší sbírky neuvěřitelně rozsáhlé. Kromě letadel zde najdeme všechny další druhy vozidel i jiné techniky. Na své si tu rozhodně přijdou příznivci vojenské techniky.
Zajímavé expozice ovšem najdeme i doma. Kromě momentálně uzavřeného Národního technického muzea v Praze stojí jistě za vidění Letecké muzeum v Kbelích, i mnoho dalších.Vyrobeno grafickým studiem Bohouš & spol., 2009
Poslední aktualizace 2. října 2018