Patras

Patras je se svými 230 000 obyvateli třetím největším městem Řecka. Přestože bylo založeno ve starověku, památek se zde mnoho nedochovalo. Patras je dnes zajímavý spíše svým rušným přístavem a mostem přes Korinstský záliv. Silniční most Rio-Antirio byl vybudován na východním okraji města. Je dlouhý 2880 m, široký 27,2 m, má dva pruhy v každém směru, jeden nouzový pruh a chodník. Most byl slavnostně otevřen 7. srpna 2004, týden před letními olympijskými hrami v Aténách.

Patras

Patras

Patras

Pro cestu z Řecka jsme využili trajektu do italské Ancony, a byli jsme překvapeni, jak velkou a pohodlnou lodí jsme nakonec jeli. Trajekt měl 6 palub určených pro automobily, z toho byly dvě dvojice spojeny, aby měly paluby větší výšku a mohly naložit kamiony. Kamionů se vešlo do lodi nejméňe sto, zbytek lodi vyplňovaly osobní automobily a kempery. Přestože pro cestující byly určeny "jenom" čtyři paluby, bylo zde místa více než dost. Samotná plavba lidí a osobního auta není dražší, než kolik by člověk projel na benzínu. Drahá jsou na lodi lůžka a ještě dražší kajuty. Měli jsme proto jen lístky na palubu a trochu se obávali, jak zvládneme noc na palubě s naším nejmenším dvouletým klučíkem. Ale bylo to zcela bez problémů. Na palubě byla spousta místa - měli jsme pro sebe dvě lavičky se stolky, a velkou plochu vedle, kde jsme si pohodlně rozložili karimatky i spacáky. Na palubě byly sprchy, kromě drahé restaurace i jeden cenově přijatelný bufet, a samozřejmě nejlepší ze všeho - bazén. Bazén se napouštěl pouze přes den, a to slanou vodou z moře.

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Jaderské moře má pro cestovatele tu výhodu, že je úzké, a je tedy v podstatě pořád vidět jeden z břehů a je na co koukat. Plavba trvala 20 hodin, ale ani v nejmenším jsme se nenudili.

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Patras

Pokračování